Личности 127/2019

Наталия Кравцова

УКРАЇНЦІ

Всі герої цього номеру – українці. Все одно, герої вони біографічних нарисів, автори афоризмів чи герої плакатів.

Не усі народилися в Україні чи Русі, хтось тут тільки прославився, хтось більшу частину життя діяв і став відомим в іншій країні, залишаючись українцем. Це не дивно: наша країна завжди була ласим шматочком для усякого роду загарбників, і плідно працювати у ній не завжди було можливо, навіть якщо починав свою діяльність саме тут.

«Україна народжує найбільше талантів на квадратний метр землі. Тільки вони тут не проростають, вони тут непотрібні. І це беру не лише мистецтво. Це і наука, і культура…» – сказав один з наших героїв, художник Іван Марчук в інтерв’ю «Україні молодій».

Щось тут справедливо, щось – не дуже, але людині властиво помилятися. І міряти по собі – також.

Хтось з героїв досяг успіху завдяки обставинам, хтось – всупереч. Суперечливі обставини могли бути різними: війни, власні хвороби, дії керівництва країною, де вони жили.

Богдан і Варвара Ханенки зібрали колекцію світових художніх шедеврів, заснували музей, який (попри все) у пам’яті багатьох людей залишився найкращим з побачених ними музеїв.

Ніхто точно не знає, звідки на Київську землю прийшла Ольга, але в історії вона залишилася «мудрою вельми» київською княгинею і талановитою державною реформаторкою  (точка)

Іван Пулюй працював у різних країнах, досяг чималого наукового успіху, останній спокій знайшов у Празі. Але всією душею належав до України і у любові до неї виховав своїх дітей.

Іван Марчук відомий у всьому світі саме як український митець.

Любомир Гузар народився у Львові, працював по обидві сторони океану, заслужив славу живого пророка і повернувся до України, аби бути корисним своїй країні на її землі.

Леонід Биков, який з’явився на світ на Донеччині, у селі Знаменському, став – і залишився! – улюбленим актором для багатьох радянських людей. «Ничого не проси, не зводь рахунків, не принижуйся. Люби людей и цінуй життя…»

Ще більше талановитих українців згадано у розділах «5 стрічок незалежної України», «Народжені в Україні», «Вислови великих українців».

Люди, про яких ви прочитаєте зараз, діяли у різні часи та у різних галузях, між ними можуть стояти десятиліття, сторіччя і навіть тисячоліття.

Спільне у них – і у нас – одне: Україна.

Другие номера издания «Личности»

№ 131/2019
№ 130/2019
№ 129/2019
№ 128/2019
№ 126/2019
№ 125/2019